Lubeník ožil

 

Výročné dni majú mimoriadne miesto nielen v živote človeka, ale aj v živote našej obce. Pri príležitosti 592. výročia prvej zmienky o obci usporiadala Obec Lubeník prvýkrát svoj Deň. A tak prvý jún patril nielen deťom, ale aj všetkým obyvateľom Lubeníka. Zaujímavý a bohatý program "vyhnal" ľudí z príbytkov do slnkom zaliateho lubeníckeho šadióna, ktorý sa zaplnil tak, ako si pamätajú len skôr narodení.

 

 Podujatie otvoril starosta obce Milan Pavko. Pestrú paletu piesní, ľudových tancov, slova a divadelného umenia ponúkli žiaci Základnej školy Sama Tomášika s materskou školou. O dobrú zábavu sa postaral aj spevácky súbor obce Nezábudka, Stano Vitáloš - spevák, imitátor a zabávač, folkórne súbory Šumiačan a Húžva. Zlatým klincom programu bolo vystúpenie Pavla Hammela.

Malý jarmok v areáli štadiónu ponúkol možnosti drobných nákupov, ale aj  občerstvenia v stánkoch s lahodnými pochúťkami a typickými jarmočnými nápojmi ako pivo a medovina. Jarmočnú náladu zvýraznili nielen rôzne atrakcie pre deti, ale aj prítomnosť jazdcov s  pretekárskymi autami, dobrovoľných hasičov s ukážkou hasičskej peny, koníkov, na ktorých si mohli deti zajazdiť, streľbou zo vzduchovky a ukážkami žonglérskych kúskov i sokoliarskeho umenia.

Celým štadiónom sa niesla vôňa guláša z kotlov 8 súťažných družstiev. Návštevníci si tak mohli naplniť nielen duchovné, ale aj telesné potreby. Bohatý kultúrny program uzavrela diskotéka a voľná zábava, ktorá pokračovala až do neskorej noci.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na príprave podujatia podieľali, a to poslancom obecného zastupiteľstva, členom kultúrnej komisie pri obecnom zastupiteľstve, zamestnancom školy a všetkým súťažiacim vo varení guláša. Lubeníčania a široká verejnosť z okolia si odniesli so sebou skvelú náladu a nabili sa pozitívnou energiou, pretože len vďaka obetavosti a zanietenosti všetkých dobrovoľníkov pre správnu vec obce sa mohlo toto vydarené podujatie uskutočniť.

 

Fotogaléria

RALLY LUBENÍK

 

 
 

Plán zberu odpadu 2019

 
 

Prerušenie distribúcie elektriny v našej obci

Registrácia oznamov obecného rozlhlasu

Login

Párty stany expodom.sk

Galéria

Fasiangove posedenie (3).jpg

Fotogaléria

 
 
 

Facebook

Newsletter - zasielanie noviniek

Scroll to top